Trendy Jesień/Zima 2018. Wzory

Wzór jest jednym z tych elementów stylizacji, za pomocą którego projektant może przekazać światu swoją wizję. Rzadko kiedy ktoś decyduje się na stworzenie zupełnie nowego wzoru. Najczęściej znane już wzory interpretowane są po prostu na nowo.

Krata

Bez wątpienia królową wzorów będzie w tym sezonie krata, która pojawiła się w prawie w każdej kolekcji. Krata zajmuje stałe miejsce wśród najgorętszych trendów sezonu już trzeci rok z rzędu i nadal inspiruje projektantów do poszukiwania coraz to nowszych sposobów jej wykorzystania.

Jaka krata jest modna? Dowolna. Mamy do wybory wszystkie typy, rozmiary oraz kolory.

W tym sezonie projektanci proponują stworzyć mono-look w kratę.

Dla odważnych: połączyć kratę z innym aktywnym wzorem albo kolorem oraz zestawić ze sobą różne typy kraty.

Wzory zwierzęce

Drugie miejsce zajmują wzory zwierzęce: lampart, zebra, wąż oraz tygrys.

Z ciekawych tendencji należy wskazać sposób prezentowania tych wzorów w nietypowych dla nich kolorach oraz łączenie ich z kratą albo z innym, również jaskrawym, wzorem albo kolorem.

Pepitka

Pepitka nie występowała na wybiegach aż tak często, jak obecnie występuje w sieciówkach, ale przykuła uwagę dzięki takim projektantom jak Balenciaga, Delpozo i Miu Miu. W ich kolekcjach możemy zapoznać się z nową interpretacją klasycznego wzoru.

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *