Trendy Jesień/Zima 2018. Materiały

W tym sezonie projektanci wprowadzili kilka nowości w kwestii materiałów, które mogą stanowić ciekawe rozwiązania w codziennym stylu.

Skóra

Znowu powracają skórzane ubrania, tyle że w nieco innej postaci.

Tym razem skóra jest miękka i lejąca, co pozwala wykorzystać ją w najbardziej delikatnych elementach garderoby. Jeśli skórzane kurtki/płaszcze są dla nas normą, to skórzane spódnice/spodnie też moglibyśmy spróbować wykorzystać w różnych stylizacjach. Skórzane sukienki oraz bluzki w takiej ilości obecne są jednak na wybiegach po raz pierwszy.

Czy takie rozwiązanie jest komfortowe w noszeniu? Niech każdy zdecyduje za siebie 🙂

Osobnym trendem jest skóra lakierowana.

Kolorowe futro

W tym sezonie futro to raczej element, który ma za zadanie zadziwić oraz przykuć uwagę. Niekoniecznie musi być naturalne. Stawiamy na kolory albo mleczne odcienie. Wybieramy wersję oversize.

Dzianina

Miękka, przyjemna w noszeniu i najczęściej bardzo dopasowana do ciała. Na wybiegach dominują dzianinowe komplety, sukienki, spodnie oraz spódnice.

Wszystko pikowane

Z pewnością każdy z nas miał kiedyś w swojej szafie pikowaną kurtkę. Tym razem jednak projektanci zachęcają do zapoznania się z nowymi możliwościami podobnego wykończenia materiału. Muszę przyznać, że dla mnie wygląda to naprawdę ciekawie.

Chusty

Oto, moim zdaniem, najbardziej dominujący i zachwycający trend tego sezonu. Zostawiłam go na koniec, ponieważ jest absolutnie nietypowy. Kolorowe chusty, które wcześniej wiązaliśmy wokół szyi albo do torebki, ewentualnie na nadgarstku, teraz stają się podstawą, na której budujemy całą stylizację. Poza tym używamy chust w postaci podszewek, dekoracyjnego elementu ubrań oraz pasków, czyli wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe.

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *