Szafa biznesowa. Jak urozmaicić swój styl. Część 2.

W tym artykule chciałabym skupić się na ciekawych połączeniach kolorystycznych, które możemy wykorzystać w ramach biznesowego dress code’u. Warto bowiem wiedzieć, że umiejętnie wprowadzone akcenty kolorystyczne w stylizacjach mogą nam pomóc w urozmaiceniu swojego wizerunku i nadaniu mu osobistego charakteru.

Kolory

W damskiej szafie biznesowej kolory bazowe to czerń, granat (czasami ciemny fiolet), szarości, bordo (czasami wiśnia), butelkowa zieleń, brąz (czasami beż). Oczywiście odcienie tych kolorów mogą się nieco różnić, w zależności od tego, jaki typ urody posiadamy.

Ciemne kolory budują prestiż i zaufanie, kojarzą się z elegancją i powagą. Oczywiste jest jednak to, że wiosenno-letnia szafa będzie nieco jaśniejsza od jesienno-zimowej.

Znaczenie poszczególnych kolorów:

biały – uczciwość, czystość;
czarny – elegancja, ekskluzywność;
granatowy – konkretność, energiczność;
niebieski – zaufanie;
czerwony – duże aspiracje, pewność siebie;
beżowy – styl, takt, zaufanie;
szary – kompetencja, szacunek;
odcienie fioletowego – wrażliwość, uduchowienie.

Czarny

W stylizacjach biznesowych trzeba uważać na połączenie czarnego z białym, ponieważ takie zestawienie może nadać wizerunkowi bardzo formalny charakter. Aby uniknąć jednak nieco sztywnego efektu stylizacji, można wyluzować jej formę, wybierając bluzki o bardziej fantazyjnym fasonie oraz ze zwiewnej tkaniny. Po drugie warto przełamać całość czarnym wzorem albo ożywić ją kolorem innym niż biały.

Szary

Szary kolor jest bardzo uniwersalny. W zależności od odcienia pasuje do dowolnego typu urody. Świetnie prezentuje się we wzorach oraz w połączeniu z bordo (śliwką), granatem (błękitem), pudrowym różem, bielą oraz beżem.

Bordo

Bordo zawsze wygląda szlachetnie i niebanalnie. Połączenie z granatowym albo szarym pozwoli stylizację ożywić, natomiast modne zestawienie z błękitnym, jasnoróżowym albo nawet żółtym nada stylizacji smaku i indywidualnego charakteru.

Niebieskości

Granatowy – kolor #1 w szafie biznesowej. Nie jest tak formalny ani ciężki jak czarny, jednakże wciąż bardzo elegancki. Pasuje do każdego typu urody. Interesująco prezentują się zestawienia monochromatyczne, w których współgrają różne odcienie niebieskiego. W przypadku innych kolorów granat łączy się prawie ze wszystkim 🙂

Ciepłe kolory

Ciepłe kolory w szafie biznesowej pojawiają się przede wszystkim wtedy, gdy mamy ciepły typ urody. W takim przypadku będą one współgrały z naszym wyglądem, a przy tym będą prezentowały się bardzo elegancko.

Więcej inspiracji kolorystycznych można również znaleźć tu.

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *