Trendowe kolory w codziennym stylu

W poniższym artykule chciałabym kontynuować temat trendowych kolorów, o których zaczęłam pisać tutaj.

Dzisiaj zamierzam jednak spojrzeć na tę kwestię pod nieco innym kątem, a mianowicie przeanalizować, w jaki sposób możemy z łatwością wykorzystać kolorowe tendencje w swoim codziennym stylu.

Pamiętajcie, że nie zawsze należy ulegać trendom. Zależy mi jedynie na tym, abyśmy potrafili świadomie korzystać z modowych propozycji. Dzięki temu zyskamy nowe pomysły na codzienne stylizacje, a nasz styl nabierze nowych barw.

Uwzględniając sugestie Instytutu Pantone na jesień/zimę 2018/2019 roku, mamy naprawdę szeroki wachlarz kolorów, dosyć uniwersalnych i dosyć podstawowych, wśród których każdy z nas na pewno znajdzie odpowiedni dla siebie. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, możemy te kolory łączyć ze sobą w różny sposób.

Monochromatyczne looki

W tym sezonie na wybiegu można było zobaczyć wiele monochromatycznych looków (takich, w których jedna stylizacja utrzymana jest w jednym kolorze albo w bardzo podobnych odcieniach jednego koloru).

Tego rodzaju rozwiązania kolorystyczne zawsze tworzą spokojny, stonowany, zrównoważony i raczej elegancki charakter stylizacji. Świetnie nadają się na dowolną okazję i mogą wyglądać bardzo stylowo pod warunkiem, że uwzględnimy jeden niuans.

Aby zaciekawić swoim wizerunkiem, musimy wybrać albo nietypową formę albo połączyć ze sobą różnorodne faktury oraz wzory albo stworzyć kilkuwarstwowy efekt.

Aby dodać takiemu zestawieniu nieco dynamizmu, możemy posłużyć się jaskrawymi dodatkami, które, w odpowiednich ilościach, nie przytłoczą całej stylizacji. Oznacza to, że nie zmienią całkowicie stonowanego charakteru tego połączenia, a jedynie nadadzą stylizacji smaku.

Wśród całej palety, która zaproponował Pantone, projektanci najczęściej wybierali bordowy, głęboki granat, ciemnofioletowy oraz pomarańczowy.

Bordo

Bordo świetnie łączy się z butelkową zielenią, błękitem, różnymi odcieniami żółtopomarańczowego, granatem.

Granat

Granat z kolei ładnie wygląda z błękitem, żółcią oraz złotem, niebieskozielonym, musztardowym lub brązowym.

Ciemny fiolet

Ciemny fiolet dobrze współgra z pomarańczowym oraz żółtym, beżowym, purpurowym, a nawet jaskrawą czerwienią.

Pomarańcz

Pomarańczowy zestawiamy ze wszystkimi wyżej wymienionymi kolorami :).

Intensywna czerwień

Do tego połączenie intensywnej czerwieni z pudrowym różem albo błękitem.

Neony i Srebro

Z kolorów, które nie były uwzględnione w raporcie, a jednak często pojawiały się na wybiegach, należy wskazać neony (wkraczają razem z kiczowatą estetyką lat 80.)

oraz bardzo dużo srebrnych odcieni.

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *