Portfolio – Marta

Czasem moja praca jest prawdziwym wyzwaniem. Przyznaję to szczerze i nie boję się tego stwierdzenia, chociaż wiem, że niektórzy uważają, że jestem czarodziejką ;). Niekiedy jest mi trudno, ponieważ dla każdego wizerunku osobistego tworzę całą listę kryteriów, które wizerunek ten musi spełniać. Najprościej mówiąc, stylizacja powinna ładnie prezentować naszą sylwetkę, podkreślać naturalne piękno, wywierać odpowiednie wrażenie i odzwierciedlać naszą osobowość.

W praktyce jest to dużo bardziej skomplikowane, ponieważ muszę uwzględnić sporo niuansów, charakterystycznych dla danej osoby. Czasem gotowe rozwiązania przychodzą mi z łatwością – szczególnie wówczas, gdy klient dobrze wie, jak chce wyglądać. Kiedy jednak osoba ta sama jeszcze szuka siebie i nie wie, jaki styl jest jej najbliższy – zaczynamy szukać razem. Wtedy potrzebuję więcej czasu, żeby zrozumieć moją klientkę oraz upewnić się, czy wskazane przeze mnie rozwiązania stylistyczne są możliwie najlepsze.

Właśnie tak było z Martą. Po naszych pierwszych zakupach (mimo tego, że udało mi się znaleźć kilka fajnych rzeczy) powiedziałam jej wprost, że nie jestem zadowolona z efektu i że nie jestem jeszcze całkowicie pewna, jaki kierunek powinnyśmy obrać. Wiele myślałam nad sprawą Marty. Analizowałam jej styl i potrzeby, szukałam alternatywnych rozwiązań, aż w końcu uświadomiłam sobie, jaką drogą warto podążyć ?

Marta:

 

Praca z Julią była moim pierwszym doświadczeniem pracy ze stylistą. Chciałam trochę „odświeżyć” swój wizerunek po kilku latach nie interesowania się modą i nie nabywania nowych ubiorów.
Było to ciekawe i bardzo pomocne doświadczenie. Julia zna się na swojej pracy, jest w stanie rozpoznać, co pasuje do danej osoby, do jej charakteru i preferencji stylu i kolorystyki. Jednocześnie nie narzuca swojej opinii i pozwala zrozumieć, że tak naprawdę to ty wybierasz swój styl. Podsumowując, Julia pomoże zmienić, bądź ulepszyć Twój styl, ale nie zmieni ciebie.

Portfolio-stylistka-julia-nikitina-Marta1

Portfolio-stylistka-julia-nikitina-Marta2

 

 

Portfolio-stylistka-julia-nikitina-Marta4

Portfolio-stylistka-julia-nikitina-Marta5

Portfolio-stylistka-julia-nikitina-Marta7

Portfolio-stylistka-julia-nikitina-Marta6

Portfolio-stylistka-julia-nikitina-Marta12

Portfolio-stylistka-julia-nikitina-Marta8

Portfolio-stylistka-julia-nikitina-Marta10