Jak odnaleźć swój styl? Poznaj 7 powodów, dla których warto spotkać się ze stylistką

zakupy-ze-stylistką-julia-nikitina

W każdej branży są eksperci. To ludzie obdarzeni wielkim talentem lub niepowtarzalną charyzmą. Osoby posiadające doświadczenie, ogromną wiedzę oraz umiejętność wykorzystania jej w praktyce. Mistrzowie w swojej dziedzinie.

Każdy z nas poszukuje takich ekspertów. Często napotykamy problemy, których nie jesteśmy w stanie sami rozwiązać, ponieważ nie mamy w tych dziedzinach dostatecznych kompetencji. Swoje włosy oddajemy w ręce zaufanego fryzjera, swoją twarz – kosmetyczce, swoje ciało – instruktorowi fitness, swoją duszę – psychologowi, a swoją szafę – stylistce osobistej.

Dowiedz się, jak odnaleźć swój styl.

Z każdym dniem potrzeba spotkania z takimi ekspertami rośnie, ponieważ coraz bardziej zaczynamy cenić swój czas i pieniądze.

Coraz większą uwagę zwracamy także na jakość oferowanych nam usług. Wybieramy jedynie takich specjalistów, którzy nie tylko gwarantują indywidualne podejście, ale także są w stanie nam pomóc i zrozumieć nasze problemy.

Dlaczego warto udać się na spotkanie ze stylistką osobistą? Co można zyskać, korzystając z moich usług?

1. Oszczędzasz pieniądze

Czy zdarza Ci się, że masz szafę pełną ubrań, ale mimo tego nie wiesz, w co się ubrać?

Jesteś zwolenniczką spontanicznych zakupów, którą kieruje się zasada «zobaczyłam – zakochałam się – kupiłam»? Kupujesz bluzki, spódniczki, torebki, które w chwili zakupu bardzo Ci się podobają, a później wiszą w Twojej szafie ani razu nie założone, w oczekiwaniu na swoją kolej?

Przepadasz za zakupami za granicą, posiadasz ubrania i dodatki od znanych projektantów, ale nie do końca wiesz, z czym je połączyć?

Brzmi znajomo? Oczywistym jest, że większość kobiet często popełnia takie błędy. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że kupując spontanicznie po prostu wyrzucamy w błoto setki i tysiące złotych. Z jednej strony mamy pomysł na to, jak zainwestować w swoją szafę, jednak z drugiej nie potrafimy umiejętnie wprowadzić go w życie i ciągle zmagamy się z problemem „nie mam w co się ubrać”.

Co jest moim celem? Podczas naszych spotkań chciałabym skupić się na czymś zupełnie innym. W trakcie wspólnych zakupów tworzymy zestawy ubrań oraz kompletne wizerunki, dzięki którym unikniemy możliwości niedopasowania poszczególnych elementów do siebie. Wszystkie ubrania będą dobrze zestawione, co pozwoli Tobie za każdym razem uzyskać inny, doskonale dopasowany look.

Celem mojej pracy jest dać Ci poczucie pewności, że masz wystarczająco ubrań na każdą okazję i zawsze masz w co się ubrać.

Oczywiście, nie doradzam za darmo. Pamiętaj jednak, że płacąc za moje usługi, w rzeczywistości oszczędzasz, ponieważ uczysz się kupować tylko to, czego naprawdę potrzebujesz i to, w czym będziesz chodziła w najbliższej przyszłości. Przy okazji dowiesz się, jak odnaleźć swój styl.

2. Oszczędzasz czas

Ile czasu zazwyczaj trwają Twoje zakupy? Godziny, godziny, godziny… Pewnie jesteś zmęczona staniem w przymierzalniach i nieustannym poszukiwaniem ubrań w różnych sklepach. A co jeśli pomimo wszystkich Twoich wysiłków nie udało Ci się nic kupić i wracasz z zakupów z pustymi rękami? Co z tym robić? Czy warto jechać do innego centrum handlowego i znowu szukać?

Od tego właśnie jestem. To ja poszukuję odpowiednich dla Ciebie ubrań. Wystarczy tylko przyjść do sklepu w określonym czasie, przymierzyć już przygotowane ubrania i podjąć decyzję o zakupie. Dzięki odpowiednio skonstruowanej garderobie, już nigdy nie staniesz przed dylematem „w co się ubrać”.

«Shopping» ze stylistką osobistą zazwyczaj trwa nie więcej, niż 2-4 godziny. Najlepiej robić zakupy w najmniej obleganych godzinach otwarcia, np. rano w dni powszednie. Zawsze wcześniej planuję trasę po centrum handlowym, dzięki czemu unikniemy niepotrzebnych przestojów. Najważniejsze, abyś trafiła do przymierzalni i zapoznała się z propozycjami, które dla Ciebie przygotowałam. W przypadku braku odpowiedniego rozmiaru albo innych trudności, szybko zaproponuję inne rozwiązanie.

3. Unikasz stresu

Żyjemy w epoce wyboru. Choć XXI wiek to czas wielkich możliwości, nie zawsze jesteśmy z nich zadowoleni. Podczas zakupów dużo czasu tracimy na zastanawianie. Czy warto te produkty/usługi kupić/zamówić? Czy one są dobrej jakości? Czy ich cena nie jest zawyżona? Lubimy porównywać podobne rzeczy w różnych sklepach, żeby być pewnym swojego wyboru.

Często kobiety są otwarte na rekomendacje sprzedawców. Szczególnie wówczas, gdy dopiero uczą się tego, jak odnaleźć własny styl. Nie bez znaczenia jest także reklama i wszechobecne promocje. Regularnie stajemy sie ofiarami marketingu i kupujemy coś impulsywnie i bezsensownie, w ogóle zapomniawszy o tym, czego szukaliśmy na początku.

Ja nie jestem podatna na wpływ reklamy. Mam pewną wiedzę o tym, co należy znaleźć. Kiedy decyduję się na zakup konkretnego elementu stroju, to jestem o tym całkowicie przekonana. Wybieram go bez względu na to, czy jest akurat przeceniony, czy nie.

4. Stajesz się pewna siebie i będziesz wiedziała w co się ubrać

Możesz być mistrzynią w swojej działalności, utalentowaną kierowniczką, samodzielną pracownicą. Możesz kierować projektami, być dobrym wzorem do naśladowania w gronie znajomych, ale pomimo tego, nie jesteś w pełni przekonana do swojego wizerunku.

Przed wyjściem do pracy zawsze zastanawiasz się nad tym w co się ubrać i jaki strój będzie na daną okazję odpowiedni. Brakuje Ci zewnętrznej oceny eksperta. Wybierasz stroje jedynie według własnej intuicji i nie jesteś pewna, czy masz rację.

Pozwolę Ci osiągnąć pewność siebie w zakresie stylu i zdradzę, jak odnaleźć swój styl. Wytłumaczę, z uwzględnieniem wszystkich zasad stylizacji, co jest poprawne, a co trzeba zmienić. Stworzymy takie zestawy, w których na pewno będziesz czuła się Panią swojego życia.

5. Będziesz miała wpływ na sposób, w jaki jesteś postrzegana

Nie jest tajemnicą, że przekaz wizualny jest ważnym aspektem komunikacji międzyludzkiej. Stylizacją ma znaczący wpływ na to, w jaki sposób jesteśmy postrzegani.

Najważniejszą zaletą naszych współnych zakupów jest to, że stworzymy nie tylko Twój własny styl, dobierając elementy stroju w odpowiednich kolorach, krojach i fakturach, ale także wykreujemy Twój wizerunek osobisty («personal image»), który będzie sprzyjał budowaniu relacji. Dowiesz się, jak odnaleźć swój styl, który wpłynie na sposób, w jaki inni Cię postrzegają.

6. Będziesz na bieżąco z modą i stylem

Mogę zostać Twoim przewodnikiem osobistym w świecie mody i stylu. Na bieżąco śledzę nowinki modowe i wiem, co się dzieje w tej branży.

Wskażę Ci, które z trendów współczesnych są dla Ciebie odpowiednie oraz które z nich powinny zagościć w Twojej szafie. Dzięki praktycznym wskazówkom będziesz wiedziała w co się ubrać.

7. Skorzystasz z pełnego zakresu beauty-usług

Pamiętaj, że zależy mi nie tylko na tym, aby pokazać Ci, jak odnaleźć swój styl. Odpowiadam za cały Twój wizerunek, dlatego też zwracam uwagę również na włosy i makijaż. Najważniejsze jest to, że nie musisz szukać dodatkowych specjalistów.

Współpracuję zarówno z fryzjerem jak i makijażystką, których znam od dawna. Ufam im w 100 %. Wspólnie mamy określoną wizję stylizacji dla Ciebie. Oni dokonują końcowych zmian oraz doradzają, jak w najprostszy sposób modelować włosy, robić codzienny makijaż w domu oraz jakie kosmetyki wybierać. Udzielą Ci szczegółowych rad dotyczących tego, jak dbać o siebie. Jestem pewna, że będziesz zadowolona z finalnego efektu. Tak odmieniona możesz zaczynać nowe życie :).

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *