Zima: wybieramy odpowiednie kolory

Zima to jedyny typ urody, do którego pasują wyraziste akcenty oraz wiele kombinacji kolorystycznych. Zazwyczaj są to kobiety pewne siebie, uparte i o mocnym charakterze. Zima dobrze czuje się w ciemnych, chłodnych, nasyconych i mocno kontrastujących ze sobą kolorach. Może śmiało eksperymentować z ekstrawaganckimi zestawieniami.

Więcej o tym, jak wygląda Zima, możesz przeczytać w moim artykule „Poznajemy swój typ kolorystyczny”.

Kobiety w branży fashion o typie urody Zimy: Miroslava Duma (@miraduma), Evangelie „Smyrniotaki (@styleherojne), Chriselle Lim (@chrisellelim), Louise Roe (@louiseroe).

Czerń, biel, szarości

Czerń i biel to podstawa „zimowej” garderoby. Zima jest typem urody o bardzo jaskrawym i kontrastowym charakterze, dzięki czemu prezentuje się atrakcyjnie w achromatycznych stylizacjach.
Wybieramy biel w czystej postaci albo z małym dodatkiem fioletowego (śnieżna biel) oraz srebrnego (srebrno-biały).
Z szarych odcieni najbardziej pasuje szary w czystej postaci (dokładnie w połowie pomiędzy czarnym i białym), srebrny, stalowy oraz gołębi (szaroniebieski, jasny).

Czerwień

Czerwień w palecie Zimy to czerwień bardzo mocno nasycona, makowa, winna, rubinowa, buraczkowa (ciemnoczerwony z fioletowym odcieniem).

Pomarańcz

W garderobie Zimy zdarza się także napotkać kolor pomarańczowy. Koniecznie musi być on intensywny, czysty i jaskrawy.

Żółć

Żółty kolor w „zimnej” szafie występować może pod dwiema postaciami: jako nasycony neonowy albo jako spokojniejszy, nieco brudny (ciemnożółty z siwym odcieniem).

Niebieski, zieleń

Najładniej Zima wygląda w kolorze niebieskim z dodatkiem fioletowego (indygo). Poza tym z zielonych odcieni nadaje się także nasycony malachitowy, zieleń butelkowa czy neonowy.

Róż, fiolet

Jaskraworóżowe albo purpurowe kolory zawsze będą zawierały większy dodatek fioletowego. W zgaszonej postaci będą zawierały barwy bieli albo szarości.

Brąz

Brązowy kolor, podobnie jak żółty, będzie wyglądał na nieco brudny. Może być z dodatkiem szarości.

Masz pytania? Chcesz podzielić się swoimi uwagami lub przemyśleniami? Chętnie porozmawiam z Tobą w komentarzach!

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *