Wzorzyste spodnie

W roli głównej: eleganckie spodnie we wzory.

Szczególnie polecam je kobietom, które posiadają już w swojej szafie klasyczne jednolite czarne, grafitowe albo granatowe spodnie, które idealnie podkreślają sylwetkę i pasują do każdej stylizacji. Posiadając odpowiednią bazę, można już śmiało eksperymentować ze wzorami.

 

Moje główne uwagi o wzorach:

1. Wzory różnią się charakterem, więc bez względu na to, czy preferujemy styl klasyczny, czy też bardziej kreatywny, znajdziemy wśród nich rozwiązanie dla siebie.

2. Wzory optycznie zmieniają sylwetkę. Mogą poszerzyć, powiększyć albo wyszczuplić, dlatego trzeba wybrać odpowiedni dla siebie typ wzoru, rozmiar oraz stopień jego kontrastu/wyrazistości.

3. Wzory zawsze będą mocnym akcentem naszej stylizacji, dlatego najlepiej łączyć je ze stonowaną górą w jednolitym kolorze. Wzory można zestawiać także z innymi wzorami, jednakże jest to opcja dla odważnych 🙂 (o tym będzie oddzielny wpis).

4. Wybierając spodnie we wzory zawsze trzeba zwracać szczególną uwagę na odpowiedni fason oraz grubość materiału, ponieważ czynniki te są w tym przypadku istotne i mogą zepsuć końcowy efekt nawet przy dobrze wybranym wzorze.

*Na zdjęciach znajdują się również przykłady ze spódnicami, ponieważ w ich przypadku obowiązuje taka sama zasada.

5. Wzory bardzo dobrze wyglądają na garniturach. Trend na wzorzyste garnitury utrzymuje się zresztą już od jakiegoś czasu i wciąż nie traci na popularności. Uważam, że jest to ciekawy sposób na urozmaicenie szafy, więc jeśli uda nam się znaleźć idealny pod każdym względem garnitur, to jak najbardziej polecam taki zakup:)

 

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *