Brwi

Dzisiaj chcę poruszyć nieco nietypową dla tego bloga kwestię – temat makijażu oraz brwi.

Dlaczego nietypowy?

Dlatego, że nie jestem makijażystką, więc nie jestem w stanie udzielać konkretnych porad w tej kwestii.

Dlaczego jednak o tym piszę?

Dlatego, że makijaż jest nieodłączną częścią naszego wizerunku. Dlatego, że robienie właściwego, codziennego make-upu jest umiejętnością, z którą warto się oswoić, żeby nie zepsuć całego efektu. Dlatego, że także w tym kierunku warto szukać odpowiednich specjalistów, którzy pomogą wydobyć naturalne piękno naszej twarzy, a nie zmienić ją nie do poznania.

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o brwiach

Każdy profesjonalny makijażysta powie Ci, że brwi odgrywają najistotniejszą rolę w makijażu. Zadbane oraz dobrze zrobione brwi mogą zdziałać cuda: podkreślą Twój indywidualizm oraz charakter, ukryją ślady zmęczenia, odmłodzą twarz oraz pomogą uzyskać efekt harmonijnego i schludnego makijażu.

 

Zmieniając kształt brwi, można optycznie poprawić rysy twarzy (rozmiar oraz położenie oczu, kształt nosa, okrągłości twarzy).

 

Idealne brwi to brwi naturalne, takie, z jakimi się urodziłyśmy.

 

Podczas stylizacji brwi wyznaczamy trzy główne punkty.

Początek brwi. Od zagłębienia nosa prowadzimy linię pionową. W przypadku szeroko rozstawionych oczu dopuszczalne jest przesunięcie w kierunku wewnętrznym o 1-2 mm, dzięki czemu optycznie je do siebie zbliżymy. Z kolei przesunięcie w kierunku zewnętrznym pozwoli odsunąć od siebie oczy.

Punkt najwyższy. Prowadzimy linię od skrzydła nosa przez zewnętrzną okolicę tęczówki. Może być przesunięcie linii o 1-2 mm w kierunku źrenicy, jeśli potrzebujemy sprawić, żeby łuk był bardziej podniesiony.

Zakończenie brwi. Od skrzydła nosa prowadzimy linię w kierunku zewnętrznego kącika oka.

 

Grubość brwi będzie zależała od ich naturalnej grubości, a także od charakteru makijażu i całej stylizacji. Już od kilku lat w modzie są brwi gęste, maksymalnie zbliżone do naturalnych. Warto nauczyć się brwi przeczesywać, nadawać im odpowiedni kształt oraz właściwie je malować. Czasami jest potrzebne farbowanie brwi, żeby stworzyć bardziej wyrazisty efekt.

 

Do pielęgnacji brwi istnieją setki produktów: bezbarwne żele z fiksacją, tusze do brwi, markery, cienie, kredki, wosk, a nawet pomada. Szczerze mówiąc nie widzę większego sensu w eksperymentowaniu z tym wszystkim. Sądzę za to, że kluczowe jest znalezienie odpowiedniego specjalisty, który wskaże, czego dokładnie potrzebujemy.

Już jakiś czas temu wybrałam dla siebie Her Eyes Studio . Efekty ich pracy można zobaczyć na zdjęciach. Raz na jakiś czas wykonuję tam stylizację brwi, co znacznie ułatwia mi mój codzienny makijaż.

Jak najbardziej polecam :).

 

 

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *