Trendy Jesień/Zima 2018. Style

W tym artykule wezmę pod lupę całościowe koncepcje wizerunku oraz estetyki, które dominowały na wybiegach. Wyróżniłabym trzy główne tendencje:

Oversize

Trend na oversizowe ubrania jest bardzo popularny wśród projektantów już od 2009 roku. W tym sezonie nabrał on zaskakującego wręcz charakteru – wszystko przez swoje niebotyczne rozmiary. Ubrania są hiperszerokie, a ilość warstw zadziwia. Do spodni zakładamy spódnicę albo sukienkę, a na górze wybieramy przynajmniej trzy elementy ubioru.

Proponuję jednak nie traktować tego trendu zbyt dosłownie 🙂 Na pewno luźne ubrania są bardzo komfortowe w noszeniu, a kilkuwarstwowe zestawy zawsze wyróżniają się modą i stylem, jednakże nie oznacza to, że musimy z tym trendem przesadzać. Interpretujemy tę tendencję po swojemu.

Dziki Zachód

Motywy kowbojów i Indian zainspirowały większość projektantów. Ten sezon obfituje w etniczne wzory, frędzle, kowbojki, pióra, kapelusze i poncza. Najbardziej precyzyjnie z tym tematem pracowały takie domy mody, jak Isabel Marant, Etro oraz Chloe.

Tendencja ta, w czystej wersji, może być bliska miłośnikom naturalnego, casualowego stylu oraz stylu boho. W postaci dodatków może być wykorzystana w mniej oczywistych, eklektycznych zestawieniach.

 

Ubrania robocze

Ciężkie buty, odzież typowo robocza ze sztucznych tkanin oraz z nakładanymi kieszeniami w jaskrawych kolorach – oto główne wyróżniki tego trendu. Jestem zdania, że trend ten jest stricte modowy i lepiej będzie się prezentował na zdjęciach fashion i w street style’owych lookach niż w codziennym życiu.

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *