Moje inspiracje z kamizelką

Kamizelka stanowi dosyć uniwersalne rozwiązanie w męskiej garderobie. Podobnie jak marynarka, musi być idealnie dobrana do sylwetki. Wybierając kamizelkę, trzeba zwracać uwagę na jej charakter, który różnić się będzie w zależności od materiału (gładki albo z teksturą, matowy albo z połyskiem), koloru i wzoru.

Kamizelka może być wykonana z tego samego materiału co marynarka, jednakże wtedy stylizacja będzie bardziej elegancka i formalna. Może także spełniać rolę dodatkowego akcentu w całej stylizacji.

W ciepłym okresie zakładamy samą kamizelkę z koszulą. Podwinięte rękawy nadadzą stylizacji nieco luźniejszego charakteru.

Jeśli pragniemy nieco więcej szaleństwa albo kreatywności, to wybieramy kamizelkę z grubszą i wyrazistą fakturą, tworzymy skomplikowane zestawienie z wzorami albo po prostu łączymy ją ze zwykłym t-shirtem.

 

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *