Makijażowe trendy wiosna-lato 2016

Porozmawiajmy  dziś o makijażu. Uprzedzam, że nie jestem wizażystką i nie planuję nią być, dlatego w tym poście nie znajdziesz dokładnego opisu technik make-up’u i szczegółowych recomendacji dotyczących wyboru różnych kosmetyków. W tej kwestii najlepiej doradzą Ci specjaliści. Moim celem jest jedynie zwrócić Twoją szczególną uwagę na to, jaki makijaż jest teraz na topie.

Na początku muszę podkreślić, że makijaż (oraz stan Twojej cery) to naprawdę ważny element całego wizerunku. Tworząc własny styl uwzględniamy Twoje upodobania, preferencje i zwyczaje. Zastanawiamy się nie tylko nad ubraniami, butami i dodatkami. Zawsze patrzymy na twarz i włosy – bez tego nie uda nam się uzyskać pełnego harmonijnego obrazu.

Należy pamiętać, że prawdziwy współczesny makijaż może nadać Twojej twarzy świeżości, młodości i dynamiczności. Pokazuje, że dużą uwagę przykładasz do tego, jak wyglądasz, interesujesz się swoim wyglądem i chcesz go udoskonalić.

Trendy, na które warto zwrócić uwagę.

Twarz. Świetlista cera. Naturalny blask.

Przebojem sezonu wiosna-lato 2016 został tak zwany efekt lekko wilgotnej cery. W tym sezonie nie boimy się blasku. Wręcz przeciwnie: intensywnie nawilżamy skórę i śmiało dobieramy produkty rozświetlające. Przede wszystkim chcemy uzyskać efekt naturalności, dlatego umiarkowanie używamy kosmetyków do makijażu.

Brwi. Wyregulowane i przyczesane do góry.

Brwi są bardzo ważnym elementem naszej twarzy. Regularne o prawidłowym kształcie i kolorze, mają znaczący wpływ na jej ogólny wygląd. Dodatkowo nadają naszym oczom wyrazu.

Aktualnie modne są naturalne brwi, mocno przyczesane do góry. Nie ma żadnych wyraźnych linii. Częściej używamy cieni do brwi niż kredki oraz sięgamy po maskarę w transparentnym odcieniu. Unikamy tatuażu.

Oczy. Bardziej okrągły kształt.

Znowu tworzymy efekt świetlistości i lekkości, rozprowadzając cieliste cienie albo tinty na całej powiece. Dodatkowo możemy rozetrzeć na dolnej powiece. Staramy się w taki sposób podkreślić oko, żeby je optycznie powiększyć.

Usta. Intensywna czerwień albo delikatne podkreślenie.

Kolory wybieramy zgodnie z naszym nastrojem. Chcemy być naturalne i stosujemy kosmetyki, które podkreślą nasz urok osobisty – chętnie sięgamy po błyszczyk do ust, pigment albo naturalne barwniki. Gdy chcemy nieco zmienić nasz wizerunek, malujemy usta intensywną czerwienią. Zasada jest jedna – wyraziste usta łączymy z minimalistycznie podkreślonymi oczami.

Na koniec

Nie namawiam Ciebie, aby ślepo ulegać modzie i zmieniać swój codzienny makijaż raz na pół roku. Zachęcam jednak, by wydobyć z siebie naturalne piękno. Dbaj o swoją cerę, regularnie odwiedzaj kosmetyczkę, wybieraj kosmetyki o wysokiej jakości i ucz się robić tak zwany «make no make up».

Powodzenia!

Masz pytania? Chcesz podzielić się swoimi uwagami lub przemyśleniami? Chętnie porozmawiam z Tobą w komentarzach!

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *