Jeśli posiadasz mały biust

mały-biust-julia-nikitina7

Zacznę od tego, że mały biust to żaden problem, a już na pewno żadna niedoskonałość. Na szczęście żyjemy w czasach, w których dominującym trendem modowym jest stawianie na naturalny wygląd oraz akceptowanie swojej urody i swojego ciała. Poza tym warto wziąć pod uwagę fakt, że znaczna ilość modowych fasonów szczególnie dobrze wygląda na biuście delikatnym. Z tego też powodu należy z tego maksymalnie korzystać 😊.

Innymi słowy, mały biust niekoniecznie zawsze trzeba tuszować. Dopiero w przypadku wyraźnych dysproporcji (na przykład dolna część sylwetki jest znacznie szersza/większa/masywniejsza od górnej), warto zapoznać się z pewnymi sposobami na optyczne poprawienie tego efektu oraz zrównoważenie całej sylwetki.

7 sposobów na to, jak estetycznie zaprezentować mały biust

1. Wybieramy bluzki we wzory i zestawiamy je ze spodniami albo spódnicami w jednolitym kolorze. Zwracamy uwagę na rozmiar wzoru: zbyt duży będzie przesadnie obciążał naszą sylwetkę, a zbyt mały będzie z kolei podkreślał delikatność naszego biustu.

mały biust - julia-nikitina

mały biust -julia-nikitina

2. Wszystkie rodzaje marszczeń, falbanek lub fałdów będą tworzyły dodatkową objętość, której w tym przypadku potrzebujemy.

mały biust1

mały biust4

3. Tworzymy kolorowe kontrasty, wybierając jaśniejsze kolory na górze i ciemniejsze na dole.

mały biust5

mały biust6

4. Wybieramy topy z dekoracyjnymi elementami, wyrazistymi guzikami lub nakładanymi kieszeniami w okolicy biustu.

mały biust7

5. Wybieramy tkaniny z wyrazistą teksturą albo z połyskiem, które pomogą nam stworzyć iluzję optyczną.

6. Unikamy zbyt obcisłych oraz zbyt luźnych topów (tworzących efekt „wisi jak na wieszaku”). Mocno dopasowane ubrania będą podkreślać mały rozmiar biustu. Z kolei ubrania typu „oversize” są zalecane, ale kluczowe jest wybranie odpowiedniego modelu, który będzie miał wyrazistą formę i nie będzie wyglądał zbyt ciężko.

mały biust8

7. Unikamy przesadnie głębokich okrągłych dekoltów. Dekolt w serek raczej nie jest zalecany przy małym biuście, ale w wielu stylizacjach modowych będzie wyglądał pikantnie.

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *