Zakupy ze stylistką. Jak to działa?

zakupy-ze-stylistką-julia-nikitina

Zakupy to kolejny etap naszej współpracy. Skończyłyśmy przegląd Twojej szafy, omówiłyśmy Twoje potrzeby oraz przeanalizowałyśmy Twój styl. Jesteśmy gotowe wyruszyć na zakupy w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Tak samo, jak w trakcie przeglądu, będę Ci tłumaczyła na przykładach nowych ubrań, w jakich strojach wyglądasz najkorzystniej.

Z jednej strony naszym celem jest wzbogacenie Twojej szafy o odpowiednie dla Ciebie ubrania, z drugiej -postaramy się stworzyć takie stylizacje, które w najlepszy możliwy sposób podkreślą Twoją osobowość.

Zakupy zazwyczaj trwają koło 3-4 godzin. Zaczynamy od sklepów z najszerszym asortymentem. Ja przychodzę wcześniej, wybieram pierwsze zestawy i zajmuję przymierzalnię. Dzięki temu zaczynamy od przymiarek jak tylko trafisz do sklepu. Następnie na bieżąco przynoszę kolejne zestawy, dopóki nie wyczerpiemy możliwości, jakie daje nam ten sklep. Następnie idziemy do innego.

zakupy-ze-stylistką-julia-nikitina

Poszukiwania zaczynam od “dołów” – spodni, spódniczek, sukienek oraz kombinezonów. Później dobieram do nich “gory” – bluzki, koszule, topy, t-shirty. Na koniec zostawiam drugą warstwę ubioru (żakiety, marynarki, płaszcze, swetry) oraz buty, torebki i dodatki.

Podczas przymiarek robię zdjęcia, abyś później mogła przypomnieć sobie, jakie stroje miałaś na sobie. Pozwoli Ci to na spokojnie przeanalizować daną stylizację.

Podczas zakupów skupiam się na przede wszystkim na tym, aby:

– ubrania idealnie Ci pasowały zarówno pod względem koloru, kroju, jak i stylu w jakim są utrzymane;
– ubrania były dobrej jakości i cenowo nie wykraczały poza budżet, który sobie założyłyśmy;
– było Ci wygodnie w ubraniach, które wybierzemy i abyś mogła zakładać je na różne okazje.

zakupy-ze-stylistką-julia-nikitina

W zależności od tego, co masz w szafie, szukamy bardziej bazowych rzeczy albo skupiamy się na nieco innej kolorystyce. Staramy się znaleźć jak najwięcej uniwersalnych rozwiązań.

Zależy mi na tym, żeby zaoferować Ci zmiany w Twojej szafie i stylu ubierania się. Zmiany te muszą być jednak rozsądne. Z pewnością poradzisz sobie i szybko się do nich przyzwyczaisz. Nie jestem zwolenniczką skrajnych rozwiązań i ekstremalnych metamorfoz. Wiem, że kwestie modyfikacji oraz tworzenia własnego stylu wymagają czasu. Chętnie zostanę Twoim przewodnikiem w drodze do doskonalenia.

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *