BUTY

Buty są jednym z najważniejszych elementów każdej stylizacji. W znacznym stopniu wpływają na jakość wizerunku oraz jego końcowy efekt. Poszukiwanie odpowiedniego obuwia często wymaga czasu oraz wysiłku, jednak zachęcam do tego, aby naprawdę zaangażować się w ten proces. Dzięki odpowiednim butom nie zaszkodzimy tym ubraniom oraz zestawieniom, których kupujemy więcej i które powinny budować nasz osobisty styl.

Dlaczego zakup obuwia jest sporym wyzwaniem?

Dlatego, że buty powinny być przede wszystkim wygodne! Każdy z nas ma zróżnicowaną stopę, do której, niestety, nie każdy rodzaj obuwia z obecnego asortymentu będzie odpowiedni. Z tego też powodu warto mierzyć jak najwięcej butów z różnych marek dostępnych w centrach handlowych lub sklepach internetowych, zapamiętując przy tym, jakie firmy są dla nas odpowiednie.

Dlatego, że buty powinny być utrzymane w odpowiednim stylu, który będzie pasował do konkretnych stylizacji. Podczas mojej pracy najpierw kupujemy ubrania, a następnie dobieramy do nich właściwe obuwie. Jeśli jednak udało nam się znaleźć piękne, a zarazem bardzo komfortowe buty, to można postąpić odwrotnie.

Dlaczego buty odgrywają ważną rolę?

Po pierwsze, odpowiednie buty mogą świetnie ożywić i urozmaicić nawet bardzo minimalistyczny wizerunek albo stylizację typu „basic”. Wtedy nawet pozornie proste ubrania będą prezentować się ciekawiej, modniej oraz bardziej luksusowo.

Po drugie, buty w znacznym stopniu wpływają na charakter wizerunku. Te same spodnie albo sukienkę możemy założyć do klubu z butami na obcasie, na co dzień ze sneakersami, a na spacer z płaskimi mokasynami. Tego rodzaju kombinacje dają nam wiele możliwości i pozwalają na stworzenie stylizacji z tymi rzeczami, które już posiadamy w swojej szafie.

Buty rzeczywiście mogą poprawić sylwetkę, jednak w tej kwestii sugeruję uświadomić sobie przede wszystkim, w jakich butach wyglądamy nie do końca korzystnie i konsekwentnie ich unikać. Uwierzcie mi, nie trzeba szukać wskazówek dotyczących tego, jakie buty pasują do jakich sylwetek – znaczenie ma przede wszystkim cała stylizacja i jej stylowa spójność.

Każda z nas może eksperymentować z różnym kształtem, grubością i wysokością obcasa. Niekiedy kobiety często wybierają baleriny, ponieważ są one bardzo wygodne, jednakże nie zawsze są one najlepszym rozwiązaniem. Starajmy się myśleć szerzej 🙂

Buty są znakomitym wyznacznikiem mody. Jeśli komuś zależy na tym, żeby wyglądać „na czasie”, zmiana butów jest krokiem #1.Wracając do pierwszego punktu, możemy wybrać ubrania typu „basic”, które są zawsze w modzie i zestawić je ze współczesnymi butami. Wówczas małym kosztem uzyskujemy efekt modnego looku.

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

2 komentarze

  • A czy jeśli chodzi o buty to czy też są jakieś główne zasady tego jakie buty z jakim stylem można połączyć i jaki tym uzyskamy efekt? Bardzo bym chciała, żeby kiedyś pojawił się taki artykuł:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *