Przegląd szafy. Jak to działa?

Przegląd szafy to idealne rozpoczęcie współpracy ze stylistką. Często klientki traktują przegląd jako „detox” garderoby, spodziewając się, że przyjdę i wyrzucę większość ich ubrań. Nie wyrzucę i, mówiąc szczerze, nie widzę w tym żadnego sensu. Moim zdaniem głównym celem tego spotkania jest przede wszystkim analiza. Zależy mi na tym, zebyś nie pozbywała się strojów bezmyślnie i bez przekonania, tylko zrozumiała, dlaczego dany strój nie do końca do Ciebie pasuje.

 

Chcę zachęcić Ciebie do zastanowienia nad tym, czy stroje, które masz w szafie, są odpowiednie do Twojego typu urody, do Twojego stylu życia, do Twojej pracy i środowiska, w jakim się obracasz.

Analiza ta jest niezbędna, jeżeli chcesz nauczyć się inwestować w swoją szafę, szybko orientować się w sklepach, z łatwością znajdować właściwe dla siebie stroje, a wreszcie stworzyć własny niepowtarzalny styl. Rozumiem, że sprawa nie jest łatwa. Oczywiście wymaga ona dużo wiedzy i wprawy. Od tego jestem ja. Na przykładach Twoich ubrań wytłumaczę Ci, jakie popełniasz błędy, czego warto unikać oraz poradzę, w jaki sposób można to poprawić.

Jak to działa

Spotykamy się w Twoim domu. Zaczynamy od rozmowy. Moje wstępne pytania to „Jakie masz potrzeby?”, „Z czego jesteś niezadowolona?”, „Czego oczekujesz po współpracy ze mną?”. Opowiedz mi o swoich zakupowych doświadczeniach oraz o tym, co sprawia Ci największą trudność.

Następnie przechodzimy do Twojego stylu życia. Powinnaś opisać mi szczegóły swojej pracy, charakter codziennych spotkań oraz sytuacji, z którymi stykasz się w ciągu dnia. Skupiam na Twoich wskazówkach co do tego, jaki powinien być Twój strój, jakie chcesz zrobić wrażenie oraz w czym czujesz się dobrze i komfortowo. Im więcej informacji mi przekażesz, tym bardziej efektowna będzie nasza współpraca.

Po uzyskaniu kompleksowej wiedzy dotyczącej Twoich oczekiwań, przechodzimy do etapu teoretycznego. Wskażę Twój typ kolorystyczny oraz omówię odpowiednią dla Ciebie paletę barw. Przekażę informację ogólną o łączeniu kolorów, typach sylwetki i istniejących w modzie stylach. Wszystko to przestawię w ciekawy dla Ciebie sposób i przygotuję Cię do analizy własnej garderoby, przy uwzględnieniu zasad i reguł panujących w świecie fashion.

Następnie rozpoczynamy przymiarki. Bądź przygotowana na to, że poproszę Ciebie o założenie ubrań. Sprawdzę, w jaki sposób różne modele bluzek, spodni i sukienek na Tobie leżą. Tym samym przekonam się, jak dokładnie wygląda Twoja sylwetka. Będę wiedziała, jakie części ciała trzeba podkreślić, a jakie zatuszować. Poza tym sprawdzam, jak radzisz sobie z tworzeniem zestawów ubrań oraz dobieraniem poszczególnych elementów garderoby. Zawsze mam na uwadze Twoje uwagi i analizuję, czy wszystko co prezentujesz naprawdę odpowiada Twoim potrzebom.

Podczas przymiarek robię zdjęcia Twoich stylizacji. Uważam, że mogą Ci się one bardzo przydać, ponieważ dzięki nim zobaczysz, jak wyglądasz z zewnątrz. Poza tym zadbam o to, abyś w ciągu najbliższych dni dostała mailem te zdjęcia z moimi wskazówkami. Rozwiązanie takie pozwoli Ci na spokojnie raz jeszcze wszystko przeanalizować.

Na końcu omawiamy, czego w Twojej szafie brakuje oraz przygotowujemy się do zakupów . Nie zostawię Cię z listą ubrań, które powinnaś samodzielnie kupić. Przegląd to tylko początek naszej współpracy. Razem z Tobą udam się do sklepu i znajdę najlepsze dla Ciebie rozwiązania.

Jak przygotować się do przeglądu szafy

Podczas przeglądu proszę o to, żebyś została w domu sama. Nie pracuję z grupą osób i nie chciałabym poświęcać czasu na dodatkowe przekonywanie Twoich znajomych.

Robimy przegląd ubrań tylko pod kątem danego sezonu. W praktyce oznacza to, że przygotujemy zestawy, które zakładamy np. w okresie letnim, przy temperaturze 15-35 C. Wszystkie ubrania, buty, i dodatki muszą być odpowiednie do tej pogody.

Jeśli posiadasz różne zestawy do pracy i na co dzień, to bardzo proszę, abyś od razu odpowiednio je posegregowała. Przygotuj wszystkie góry (bluzki, koszule, t-shirty…), doły (spodnie, spodenki, spódnice), sukienki, warstwy wierzchnie (żakiety, marynarki, kardigany…), buty (sandały, baleriny, pantofle…) oraz dodatki (torebki, okulary, biżuteria).

Nie analizuję ubrań i dodatków niewyprasowanych, brudnych i wymiętych, ponieważ są to artykuły o obniżonej jakości.

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *