Podstawowe niuanse męskiego stylu. Część 2.

Style

Styl ubierania się to przede wszystkim główny charakter naszego wizerunku. Styl wybieramy w zależności od tego, w jakiej sytuacji się znajdujemy oraz jaki komunikat chcemy przekazać. Za pomocą różnych podstawowych elementów garderoby możemy podnieść stopień formalności stylizacji albo ją wyluzować.

Styl elegancki

Jest stylem najbardziej wyszukanym, dlatego świetnie sprawdzi się podczas różnego rodzaju uroczystości albo wówczas, gdy zależy nam na tym, aby wyróżniać się strojem.

Może być dość skomplikowanym połączeniem wzorów oraz kolorów, zawsze jednak będzie prezentował się z klasą. Elementami typowymi dla tego stylu są krawat (może być we wzory), poszetka, mankiety na spinkach, kolorowe skarpety w zestawieniu z eleganckimi butami, dwurzędowe marynarki albo połączenie marynarki z kamizelką.

W eleganckiej stylizacji zawsze wybieramy wełniany płaszcz zamiast kurtki oraz spodnie materiałowe o garniturowym kroju, a nie dżinsy.

Styl „stonowana klasyka”

Również jest stylem eleganckim, jednak mniej przekombinowanym. Wybieramy spokojne i monochromatyczne zestawienia kolorystyczne oraz prostsze kombinacje z krawatem lub bez.

Elementy stylu klasycznego są dobrą bazą dla dowolnego wizerunku.

 

Styl „wyluzowana elegancja”

Takie stylizacje mają charakter niezobowiązujący oraz dosyć zrelaksowany, zawsze jednak będą prezentować się schludnie i gustownie.

Wkładamy koszulę z podwiniętymi rękawami albo stawiamy na biały t-shirt z grubej bawełny. Zamiast eleganckich spodni wybieramy spodnie typu chinos lub klasyczne dżinsy. Wprowadzamy do stylizacji więcej dzianiny w postaci swetrów/golfów dobrej jakości. Do tego wkładamy buty z matowej skóry albo klasyczne zamszowe.

Wyluzowana elegancja jest odpowiednia w przypadku większości sytuacji.

Styl „sportowa elegancja”

Styl bardzo podobny do wyluzowanej elegancji, z tą tylko różnicą, że buty skórzane zamieniamy na buty sportowe. Dzięki temu jeszcze trochę obniżamy stopień formalności wizerunku, jednak zachowujemy przy tym klasę.

Do tego rodzaju stylizacji najczęściej zakładamy skórzane trampki w stonowanym kolorze (szary, biały, bordowy, granatowy). Typowe sportowe buty z mocno kolorową ozdobą nie będą w tym przypadku odpowiednie.

Sportowa elegancja świetnie pasuje do różnego rodzaju sytuacji, gdy nie mamy określonych wymagań dress code’u.

Styl naturalny

Jest stylem maksymalnie zrelaksowanym, casualowym, weekendowym.

Niezbędnymi elementami naturalnego stylu są dżinsowe spodnie w różnej postaci (stonowane, przetarte, dziurawe), koszule dżinsowe oraz w dużą kratę, sportowe t-shirty, bluzy z kapturem, kurtki dżinsowe/zamszowe, swetry z grubym splotem albo wyrazistymi wzorami.

Buty mogą być sportowe, zamszowe albo z poprzecieranej skóry.

Czasami naturalne stylizacje mogą mieć bardziej rockowy albo trochę niestaranny charakter, ponieważ w tym przypadku zależy nam przede wszystkim na komforcie.

Warto rozumieć, że styl naturalny w czystej postaci absolutnie nie nadaje się na spotkania biznesowe, (a przynajmniej nie w sytuacjach, gdy chcemy zrobić nieco poważniejsze wrażenie). Wówczas można połączyć elementy naturalnego stylu z klasyką, dzięki czemu uzyskamy efekt wyluzowanej albo sportowej elegancji.

Styl kreatywny

Styl miłośników mody, którzy lubią odważne stylizacje oraz nie boją się eksperymentować. Styl ten nie jest oczywisty. Często charakteryzuje się szaleństwem we wzorach, rozmiarach oraz kształtach ubrań.

Elementy tego stylu powinny wykorzystywać osoby pracujące w branżach kreatywnych oraz modowych.

Podstawowe niuanse męskiego stylu. Część 1.

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *