Myśli po pracy :)

Czy kobieta w średnim wieku, nosząca rozmiar XL może ubierać się elegancko i z klasą? Oczywiście, że tak! Czy, aby uzyskać efekt “wow” musi wybierać tylko luksusowe marki? Zdecydowanie nie. Czy oznacza to jednak, że łatwo stworzyć wymarzoną szafę „od zera” przy takich warunkach? Niestety nie – im większy rozmiar, tym bardziej trzeba zwracać uwagę na poszczególne części garderoby. Tutaj zabawa przypomina nieco puzzle. Musimy wybierać pojedyncze elementy z różnych kolekcji niczym kawałki układanki, które dopiero po wielu staraniach stworzą jednolitą całość. Wtedy nasza szafa stanie się naszą skarbnicą, a uzyskane efekty będą naprawdę niesamowite.

Na zdjęciu stylizacja stworzona przez moją klientkę. Podczas ostatniego przeglądu naprawdę byłam pod wrażeniem, bo tak idealnie skomponowanej szafy jeszcze nigdy nie widziałam. Z jednej strony szafa ta była różnorodna. Były w niej komplety na różne okazje: monochromatyczne i z dodatkiem kolorowych elementów; luźne, sportowe i bardziej eleganckie. Z drugiej – wszystko dobrane z gustem, wytwornością i szykiem.

Według mnie, jedynym mankamentem tej szafy był brak systematyzacji. Tyczy się to kwestii, o której już pisałam. Im więcej ubrań, tym trudniej zapamiętać, co mamy i co do czego pasuje. Podczas gdy w rzeczywistości mamy wystarczająco dużo elementów garderoby, wciąż wydaje się nam, że czegoś brakuje. W takiej sytuacji moim głównym celem jest zrobienie porządku i wskazanie za pomocą zdjęć, jakie stylizacji warto stworzyć oraz w jakich sytuacjach należy je wykorzystać.

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Stylistka osobista oraz certyfikowany Style Coach. Specjalistka w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyła szkolenie w Rosji (Studio Orner, 2015), Polsce (DSK Academy School of Style, 2017) oraz w Anglii (Style Coaching Institute, 2018). Pracuje z kobietami i mężczyznami w Warszawie.

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *