Moja esencja stylu

Czy tego chcemy czy nie, prawda jest taka, że każda stylistka ma swoje własne rozumienie stylu. Innymi słowy, każda z nas posiada swoją listę kryteriów, które konkretny wizerunek musi spełniać, oraz swój tak zwany system „wartościowo-wizerunkowy” 🙂 Nie oznacza to, że stylistka ubiera wszystkich swoich klientów tak samo. Oczywiście, dostosuje stylizacje do potrzeb i wymagań pewnej osoby, jednakże dba także o to, by wszystkie zestawienia łączyła jedna wspólna „nić stylu”.

Nie oznacza to także, że istnieją właściwe i niewłaściwe rozwiązania stylistyczne. Przede wszystkim dlatego, że styl nie jest nauką ściśle określoną. Mamy nieograniczone możliwości kreowania wizerunku, w którym każda z nas, stylistek, wybiera swoją właściwą drogę. Klienci z kolei wybierają, które podejście jest najbliższe ich sercu.

Moją esencję stylu mogę śmiało określić jako „swobodna, wyluzowana i dyskretna elegancja”. Polega ona na tym, że nie chcemy się stroić i nie mamy potrzeby ciągle się wyróżniać (jeśli tylko nie wymagają tego okoliczności). Zależy nam przede wszystkim na tym, aby być sobą i podkreślać nasze opanowanie, rzeczowość, konkretność i wyluzowanie. Jesteśmy wyjątkowi (bo przecież każdy z nas tak naprawdę jest wyjątkowy!) właśnie dzięki własnym doświadczeniom, osiągnięciom, osobowości, a nie za sprawą odważnych elementów garderoby. Ubrania powinny nas uzupełniać, podkreślać nasze naturalne piękno i pomagać się komunikować. Krótko mówiąc preferuję taki styl, w którym wszystko wygląda pozornie prosto, jednakże z klasą i szykiem.

Znanymi mistrzyniami tego stylu są Francuzki, które doskonale się w nim odnajdują. Oto przykłady profili, które polecam przejrzeć, jeśli interesuje Was podobna estetyka.

Marina Larroude – Fashion Director at Barneys New York

Marina Larroude at Derek Lam

Marina Larroude at Ralph Lauren Resort 2015

Jessica De Ruiter – http://thewallgroup.com

Caroline de Maigret – http://carolinedemaigret.tumblr.com/

Melissa Bon – @melissabon

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *