Moja esencja stylu

Czy tego chcemy czy nie, prawda jest taka, że każda stylistka ma swoje własne rozumienie stylu. Innymi słowy, każda z nas posiada swoją listę kryteriów, które konkretny wizerunek musi spełniać, oraz swój tak zwany system „wartościowo-wizerunkowy” 🙂 Nie oznacza to, że stylistka ubiera wszystkich swoich klientów tak samo. Oczywiście, dostosuje stylizacje do potrzeb i wymagań pewnej osoby, jednakże dba także o to, by wszystkie zestawienia łączyła jedna wspólna „nić stylu”.

Nie oznacza to także, że istnieją właściwe i niewłaściwe rozwiązania stylistyczne. Przede wszystkim dlatego, że styl nie jest nauką ściśle określoną. Mamy nieograniczone możliwości kreowania wizerunku, w którym każda z nas, stylistek, wybiera swoją właściwą drogę. Klienci z kolei wybierają, które podejście jest najbliższe ich sercu.

Moją esencję stylu mogę śmiało określić jako „swobodna, wyluzowana i dyskretna elegancja”. Polega ona na tym, że nie chcemy się stroić i nie mamy potrzeby ciągle się wyróżniać (jeśli tylko nie wymagają tego okoliczności). Zależy nam przede wszystkim na tym, aby być sobą i podkreślać nasze opanowanie, rzeczowość, konkretność i wyluzowanie. Jesteśmy wyjątkowi (bo przecież każdy z nas tak naprawdę jest wyjątkowy!) właśnie dzięki własnym doświadczeniom, osiągnięciom, osobowości, a nie za sprawą odważnych elementów garderoby. Ubrania powinny nas uzupełniać, podkreślać nasze naturalne piękno i pomagać się komunikować. Krótko mówiąc preferuję taki styl, w którym wszystko wygląda pozornie prosto, jednakże z klasą i szykiem.

Znanymi mistrzyniami tego stylu są Francuzki, które doskonale się w nim odnajdują. Oto przykłady profili, które polecam przejrzeć, jeśli interesuje Was podobna estetyka.

Marina Larroude – Fashion Director at Barneys New York

Marina Larroude at Derek Lam

Marina Larroude at Ralph Lauren Resort 2015

Jessica De Ruiter – http://thewallgroup.com

Caroline de Maigret – http://carolinedemaigret.tumblr.com/

Melissa Bon – @melissabon

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Specjalizuję się w kreowaniu wizerunku osobistego. Od 2015 roku pracuję jako osobista stylistka, stylista ubioru oraz personal shopper. Należę do Association of Image Consultants International (AICI).

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *