Ciekawa rozmowa o stylu

Ciekawa rozmowa o stylu między Garance Dore (G.D.) a Emmanuelle Alt (E.A). Jeden z moich ulubionych fragmentów książki „Love. Style. Life”, więc dzielę się.

G.D.: Twój styl jest bardzo rozpoznawalny. Jak byś go zdefiniowała?

E.A.: Wiele osób myśli, że należy się ubierać pod dyktando mody albo określonej marki. Ale w stylu chodzi o harmonię i pewność siebie. O świadomość siebie.

G.D.: A co z ubieraniem się zgodnie z typem figury? Starasz się tak robić?

E.A.: Noszę to, w czym dobrze się czuję. Dla mnie jedną z najważniejszych rzeczy jest to, by czuć się swobodnie. Nie ma nic gorszego, niż spędzić wieczór w ubraniu, w którym nie czujesz się sobą.

G.D.: W zasadzie nie nosisz sukien wieczorowych. Ze mną jest podobnie – ja też nie lubię sukienek.

E.A.: Według mnie kobiecość nie jest w żaden sposób związana z noszeniem sukienek czy spódnic. Myślę, że możesz być niesamowicie kobieca w spodniach.

G.D.: Ludzie uwielbiają mnie pytać, w czym tkwi sekret francuskiego stylu. Jak odpowiedziałabyś na to pytanie?

E.A.: Francuzki nie odczuwają presji. Jeśli słyszę, że muszę iść na przyjęcie, a nie mam nic w szafie, będę improwizować. Włożę czarny żakiet, białą podkoszulkę, umaluję rzęsy i sięgnę po buty na obcasie. I już jestem gotowa. Nie doświadczamy takiej paniki.

G.D.: Co jest według ciebie seksowne?

E.A.: Myślę, że seksowny jest uśmiech. Poczucie humoru. Swoboda. To jest seksowne. O wiele bardziej niż kodeks odzieżowy.

G.D.: Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się spojrzeć na swoje zdjęcie i pomyśleć: „Boże, co mi strzeliło do głowy?”

E.A.: Jasne, ale potem…przestałam się oglądać na zdjęciach.


Garance Dore, nazwana przez „New York Timesa” „strażniczką wszelkiego stylu”, jest fotografką, ilustratorką, pisarką i założycielką wpływowego bloga garancedore.com.

Emmanuelle Alt – redaktor naczelna Vogue Paris.

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Specjalizuję się w kreowaniu wizerunku osobistego. Od 2015 roku pracuję jako osobista stylistka, stylista ubioru oraz personal shopper. Należę do Association of Image Consultants International (AICI).

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *