Zima: wybieramy odpowiednie kolory

Zima to jedyny typ urody, do którego pasują wyraziste akcenty oraz wiele kombinacji kolorystycznych. Zazwyczaj są to kobiety pewne siebie, uparte i o mocnym charakterze. Zima dobrze czuje się w ciemnych, chłodnych, nasyconych i mocno kontrastujących ze sobą kolorach. Może śmiało eksperymentować z ekstrawaganckimi zestawieniami.

Więcej o tym, jak wygląda Zima, możesz przeczytać w moim artykule „Poznajemy swój typ kolorystyczny”.

Kobiety w branży fashion o typie urody Zimy: Miroslava Duma (@miraduma), Evangelie „Smyrniotaki (@styleherojne), Chriselle Lim (@chrisellelim), Louise Roe (@louiseroe).

Czerń, biel, szarości

Czerń i biel to podstawa „zimowej” garderoby. Zima jest typem urody o bardzo jaskrawym i kontrastowym charakterze, dzięki czemu prezentuje się atrakcyjnie w achromatycznych stylizacjach.
Wybieramy biel w czystej postaci albo z małym dodatkiem fioletowego (śnieżna biel) oraz srebrnego (srebrno-biały).
Z szarych odcieni najbardziej pasuje szary w czystej postaci (dokładnie w połowie pomiędzy czarnym i białym), srebrny, stalowy oraz gołębi (szaroniebieski, jasny).

Czerwień

Czerwień w palecie Zimy to czerwień bardzo mocno nasycona, makowa, winna, rubinowa, buraczkowa (ciemnoczerwony z fioletowym odcieniem).

Pomarańcz

W garderobie Zimy zdarza się także napotkać kolor pomarańczowy. Koniecznie musi być on intensywny, czysty i jaskrawy.

Żółć

Żółty kolor w „zimnej” szafie występować może pod dwiema postaciami: jako nasycony neonowy albo jako spokojniejszy, nieco brudny (ciemnożółty z siwym odcieniem).

Niebieski, zieleń

Najładniej Zima wygląda w kolorze niebieskim z dodatkiem fioletowego (indygo) albo zielonego (morski). Poza tym z zielonych odcieni nadaje się także nasycony malachitowy, zieleń butelkowa czy neonowy.

Róż, fiolet

Jaskraworóżowe albo purpurowe kolory zawsze będą zawierały większy dodatek fioletowego. W zgaszonej postaci będą zawierały barwy bieli albo szarości.

Brąz

Brązowy kolor, podobnie jak żółty, będzie wyglądał na nieco brudny. Może być z dodatkiem szarości.

Masz pytania? Chcesz podzielić się swoimi uwagami lub przemyśleniami? Chętnie porozmawiam z Tobą w komentarzach!

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Specjalizuję się w kreowaniu wizerunku osobistego. Od 2015 roku pracuję jako osobista stylistka, stylista ubioru oraz personal shopper. Należę do Association of Image Consultants International (AICI).

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *