Myśli po pracy :)

Czy kobieta w wieku 45+, nosząca rozmiar XL może ubierać się elegancko i z klasą? Oczywiście, że tak! Czy chcąc uzyskać taki efekt musimy wybierać tylko luksusowe marki? Zdecydowanie nie. Czy oznacza to jednak, że łatwo stworzyć wymarzoną szafę „od zera” przy takich warunkach? Niestety nie, bo im większy mamy rozmiar, tym wnikliwiej musimy szukać poszczególnych elementów garderoby. Zmuszeni jesteśmy wyciągać z różnych kolekcji poszczególne elementy niczym kawałki puzzli, które dopiero po wielu staraniach stworzą doskonałą całość. Wtedy nasza szafa stanie się naszą skarbnicą, a uzyskane efekty będą naprawdę niesamowite.

Na zdjęciu stylizacja stworzona przez moją klientkę. Podczas ostatniego przeglądu naprawdę byłam pod wrażeniem, bo tak idealnie skomponowanej szafy jeszcze nigdy nie widziałam. Z jednej strony szafa ta była różnorodna. Były w niej komplety na różne okazje: monochromatyczne i z dodatkiem kolorowych elementów; luźne, sportowe i bardziej eleganckie. Z drugiej – wszystko dobrane z gustem, wytwornością i szykiem.

Według mnie, jedynym mankamentem tej szafy był brak systematyzacji. Tyczy się to kwestii, o której już pisałam. Im więcej ubrań, tym trudniej zapamiętać, co mamy i co do czego pasuje. Podczas gdy w rzeczywistości mamy wystarczająco dużo elementów garderoby, wciąż wydaje się nam, że czegoś brakuje. W takiej sytuacji moim głównym celem jest zrobienie porządku i wskazanie za pomocą zdjęć, jakie stylizacji warto stworzyć oraz w jakich sytuacjach należy je wykorzystać.

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Jestem specyalistką w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyłam szkolenie w Rosji i Polsce. Aktualnie odbywam szkolenie w Style Coaching Institute (Londyn).

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *