Lato: wybieramy odpowiednie kolory

Typ urody Lato postrzegany jest zazwyczaj jako typ mało atrakcyjny, „nijaki”, bardzo delikatny i stonowany. W rzeczywistości nie ma w tym jednak cienia prawdy! Szczególnie, gdy kobieta o tym typie urody sięgnie po kolory, które podkreślą jej wyjątkowość.

Pani Lato dobrze czuje się w barwach pastelowych oraz kolorach przydymionych, mających lekko szary odcień. Nie świadczy to jednak o tym, że kobieta o tym typie urody musi unikać kontrastów. Obserwowanie znanych przedstawicielek o letnim typie urody tylko potwierdza, że nawet Lato może prezentować się niezwykle efektownie. Warto jednak pamiętać o tym, że Lato powinno wybierać kolory wyłącznie w zimnych odcieniach.

Więcej o tym, jak wygląda Lato, możesz przeczytać w moim artykule „Poznajemy swój typ kolorystyczny”.

Kobiety w branży fashion o typie urody Lato: Natalja Wodianowa (@natasupernova), Miranda Kerr (@mirandakerr), Kate Blanchett (@cateblanchett), Anja Rubik (@anja_rubik), Vika Gazinskaya (@vikagazinskaya), Camille Charriere (@camillecharriere), Tine Andreaa (@tineandreaa), Cara Delevingne (@caradelevingne).

Czerń, biel, szarości

Lato lubi czerń i czystą biel. Ładnie wygląda zarówno w monochromatycznych, jak i achromatycznych połączeniach.
Z szarych odcieni mogą być srebrny, czysty szary, popielaty, gołębi (szaroniebieski, jasny) oraz stalowy (szary o chłodnym odcieniu).

Czerwień

Czerwień w szafie Lata spotykamy rzadko, ale nie oznacza to, że nie występuje ona w ogóle. Szczególnie dobrze Lato prezentuje się w tym kolorze na imprezach albo wówczas, gdy chce zwrócić na siebie więcej uwagi. Pamiętajmy jednak, aby koniecznie wybierać czerwień w czystej postaci.

Pomarańcz

Kolor pomarańczowy w palecie Lata będzie zawierał dodatek szarego, brązowego albo nawet fioletowego, przez co będzie wyglądał na brudny.

Żółć

Z żółtych odcieni Lato raczej wybrałoby jaśniejszy, zgaszony lub nieco brudny (ciemnożółty z siwym odcieniem).

Niebieski, zieleń

Najładniej Lato wygląda w kolorze niebieskim z dodatkiem fioletowego (indygo) albo zielonego (morski) w trochę zgaszonej postaci.
Z zielonych odcieni dobrze wyglądają barwy jasne i pastelowe.

Róż, fiolet

Pani Lato pasuje także kolor różowy rozbielony, pastelowy, wyblakły (majtkowy). Rzadko się zdarza, że Lato sięga po róż intensywny. Jej wybór powinien paść raczej na purpurowy (różowy z dodatkiem fioletowego) albo neonowy.
Lato bardzo lubi wszystkie odcienie fioletowego.

Brąz

Brązowy kolor, podobnie jak żółty, będzie wyglądał na nieco brudny. Może być z dodatkiem szarości.

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Jestem specyalistką w zakresie budowaniu własnego stylu. Ukończyłam szkolenie w Rosji i Polsce. Aktualnie odbywam szkolenie w Style Coaching Institute (Londyn).

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *