Lato: wybieramy odpowiednie kolory

Typ urody Lato postrzegany jest zazwyczaj jako typ mało atrakcyjny, „nijaki”, bardzo delikatny i stonowany. W rzeczywistości nie ma w tym jednak cienia prawdy! Szczególnie, gdy kobieta o tym typie urody sięgnie po kolory, które podkreślą jej wyjątkowość.

Pani Lato dobrze czuje się w barwach pastelowych oraz kolorach przydymionych, mających lekko szary odcień. Nie świadczy to jednak o tym, że kobieta o tym typie urody musi unikać kontrastów. Obserwowanie znanych przedstawicielek o letnim typie urody tylko potwierdza, że nawet Lato może prezentować się niezwykle efektownie. Warto jednak pamiętać o tym, że Lato powinno wybierać kolory wyłącznie w zimnych odcieniach.

Więcej o tym, jak wygląda Lato, możesz przeczytać w moim artykule „Poznajemy swój typ kolorystyczny”.

Kobiety w branży fashion o typie urody Lato: Natalja Wodianowa (@natasupernova), Miranda Kerr (@mirandakerr), Kate Blanchett (@cateblanchett), Anja Rubik (@anja_rubik), Vika Gazinskaya (@vikagazinskaya), Camille Charriere (@camillecharriere), Tine Andreaa (@tineandreaa), Cara Delevingne (@caradelevingne).

Czerń, biel, szarości

Lato lubi czerń i czystą biel. Ładnie wygląda zarówno w monochromatycznych, jak i achromatycznych połączeniach.
Z szarych odcieni mogą być srebrny, czysty szary, popielaty, gołębi (szaroniebieski, jasny) oraz stalowy (szary o chłodnym odcieniu).

Czerwień

Czerwień w szafie Lata spotykamy rzadko, ale nie oznacza to, że nie występuje ona w ogóle. Szczególnie dobrze Lato prezentuje się w tym kolorze na imprezach albo wówczas, gdy chce zwrócić na siebie więcej uwagi. Pamiętajmy jednak, aby koniecznie wybierać czerwień w czystej postaci.

Pomarańcz

Kolor pomarańczowy w palecie Lata będzie zawierał dodatek szarego, brązowego albo nawet fioletowego, przez co będzie wyglądał na brudny.

Żółć

Z żółtych odcieni Lato raczej wybrałoby jaśniejszy, zgaszony lub nieco brudny (ciemnożółty z siwym odcieniem).

Niebieski, zieleń

Najładniej Lato wygląda w kolorze niebieskim z dodatkiem fioletowego (indygo) albo zielonego (morski) w trochę zgaszonej postaci.
Z zielonych odcieni dobrze wyglądają barwy jasne i pastelowe.

Róż, fiolet

Pani Lato pasuje także kolor różowy rozbielony, pastelowy, wyblakły (majtkowy). Rzadko się zdarza, że Lato sięga po róż intensywny. Jej wybór powinien paść raczej na purpurowy (różowy z dodatkiem fioletowego) albo neonowy.
Lato bardzo lubi wszystkie odcienie fioletowego.

Brąz

Brązowy kolor, podobnie jak żółty, będzie wyglądał na nieco brudny. Może być z dodatkiem szarości.

Artykul napisany przez Julia Nikitina

Specjalizuję się w kreowaniu wizerunku osobistego. Od 2015 roku pracuję jako osobista stylistka, stylista ubioru oraz personal shopper. Należę do Association of Image Consultants International (AICI).

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *